Колоноскопія

Ендоскопічне дослідження товстої кишки (ректоскопія, ректосігмоідоскопія, колоноскопія) на апараті експертного класу – відеоендоскопічній системі Olympus Optera з функцією вузькоспектральної візуалізації (NBI).

Показання для діагностичної колоноскопії:
зміна ритму дефекації (почастішання, зменшення);
хронічне запальне захворювання товстої кишки (підтвердження діагнозу, визначення широту змін, спостереження);
клінічно значуща діарея невідомої етіології.

Стоимость   послуги*

Колоноскопія

Ендоскопічні дослідження проводять лікарі з багаторічним стажем, їх віртуозність зводить хворобливість колоноскопії до мінімуму. Можливо піднаркозного проведення дослідження, при якому пацієнт не відчуває ніякого болю. При цьому скорочується тривалість процедури. Для правильної інтерпретації отриманих даних до початку дослідження лікарю-ендоскопісту потрібно надати всю необхідну клінічну інформацію, виписки, а також дані попередніх колоноскопій та інших досліджень. Обов’язково повідомити лікаря про ліки, які приймає пацієнт, про алергію на медпрепарати, якщо вона є, а також про наявні захворювання. Підготовка хворого складається в очищенні кишечника і виконанні наведених нижче рекомендацій

Рекомендації для проведення процедури:
Підготовка хворого складається в очищенні кишечника і виконанні наведених нижче рекомендацій.
Рекомендації для проведення процедури: необхідно очистити кишечник в такий спосіб: за 2-3 діб до проведення процедури виключити з раціону свіжі фрукти (малину, смородину, виноград, ківі – в будь-якому вигляді), зелень, ягоди, гриби, квасоля, горох, чорний хліб , насіння, горіхи, газовані напої. Не приймати активоване вугілля і препарати, що містять залізо. У день перед дослідженням прийнятна тільки рідка їжа (фільтрований м’ясний бульйон, кисіль, освітлений сік без м’якоті, крім соків червоного та фіолетового кольору), негазовані напої. Також виключаються продукти, що викликають газоутворення: сирі овочі і фрукти, кисломолочні продукти, газовані напої, алкоголь, яйця, чорний хліб, кава. При виникненні питань, пов’язаних із записом на колоноскопію або з підготовкою до неї, необхідно пацієнту звернутися до медперсоналу клініки. Підготовка також передбачає проведення певної процедури напередодні ввечері. Для цього застосовуються проносні препарати (консультації у лікаря).

Обов’язкова медикаментозна підготовка до колоноскопії

Рекомендований час підготовки з 16 до 19 годин напередодні процедури

*** перед прийомом препарату утриматися від прийому їжі за 3 години
*** прийом препарат повинен бути закінчений за 4 години до початку процедури (або більше)

препарат Ендофальк
вміст 1 пакета розчинити в 0,5 л води (всього 6 пакетів = 3л води)
випивати по 1 л на годину, краще охолодженим

Рекомендації після проведення колоноскопії кишечника: приймати пацієнтові їжу можна не раніше ніж через 2 години після процедури. Їсти потрібно невеликими порціями (200-300 г). Вживати можна варену, запечену або тушковану їжу. Також потрібно обмежити прийом сирої їжі (термічно необробленої). У нестандартних ситуаціях доцільність проведення дослідження і форму підготовки пацієнта обговорюють безпосередньо з лікарем, який виконує даний вид обстеження.
Протипоказання. Для проведення ендоскопічних втручань, як і для всіх медичних маніпуляцій, є певні протипоказання. Протипоказано дослідження при гострих інфекційних хворобах, перитоніті, а також в пізніх стадіях серцевої і легеневої недостатності, виражених порушеннях згортання крові. Не можна проводити колоноскопію товстої кишки у хворих з важкими формами виразкового і ішемічного коліту.

Рекомендації після проведення колоноскопії кишечника:
приймати пацієнтові їжу можна не раніше ніж через 2 години після процедури. Їсти потрібно невеликими порціями (200-300 г). Вживати можна варену, запечену або тушковану їжу. Також потрібно обмежити прийом сирої їжі (термічно необробленої). У нестандартних ситуаціях доцільність проведення дослідження і форму підготовки пацієнта обговорюють безпосередньо з лікарем, який виконує даний вид обстеження.

Протипоказання.
Для проведення ендоскопічних втручань, як і для всіх медичних маніпуляцій, є певні протипоказання. Протипоказано дослідження при гострих інфекційних хворобах, перитоніті, а також в пізніх стадіях серцевої і легеневої недостатності, виражених порушеннях згортання крові. Не можна проводити колоноскопію товстої кишки у хворих з важкими формами виразкового і ішемічного коліту. При наявності у хворого патології, що представляє собою пряму загрозу життю, виконання ендоскопічних втручань є абсолютно виправданим і в цій ситуації рішення про можливість проведення дослідження приймає лікар-ендоскопіст.