Гастроскопія

Гастроскопія / Відеоезофагогастродуоденоскопія на апараті експертного класу – відеоендоскопічній системі Olympus Optera з функцією вузькоспектральної візуалізації (NBI).

Відеоезофагогастродуоденоскопія (ЕГДС)/гастроскопія – процедура, яка дозволяє лікарю-ендоскопісту оглянути стравохід, шлунок і початкові відділи тонкої кишки (дванадцятипала кишка) з боку слизової оболонки через тонкий, гнучкий оптичний інструмент, який носить назву ендоскопа. Кінчик ендоскопа акуратно проводять через рот і потім м’яко поступово зміщують його вниз в стравохід, шлунок і дванадцятипалу кишку, послідовно оглядаючи все верхні відділи шлунково-кишкового трактату.

Гастроскоп являє собою тонкий (8 мм), довгий і гнучкий тубус, на кінці якого розташовується відеокамера, яка виводить зображення на монітор.

Стоимость   послуги*

Показання до гастроскопії:

Періодичні болі в епігастрії.
Невмотивована блювота.
Невмотивоване зниження ваги.
Анемія (це стан організму людини, що характеризується зниженою концентрацією гемоглобіну в одиниці об’єму крові).
Підвищення ШОЕ (за результатами аналізу крові).
При підозрі на різні захворювання стравоходу, шлунку, дванадцятипалої кишки.
Неприємний, тривалий запах з рота.
Присмак кислого в ротовій порожнині.
Печія.
Тривалі запори.

Гастроскопію може призначити лікар в якості додаткового обстеження для уточнення діагнозу при інших захворюваннях – алергія, шкірні захворювання, невроз.

Абсолютні протипоказання для ВЕГДС:

Виражене звуження стравоходу, що перешкоджає проходженню апарату.
Хімічні опіки стравоходу і шлунку в гострому періоді (2 – 10 день) після того, що сталося.
Аневризма аорти великих розмірів.
Важка серцева недостатність.
Гостра стадія інфаркту міокарда.
Період відновлення після гострого інфаркту міокарда або інсульту (до 6 місяців).
Аневризма аорти, аневризма серця, аневризма каротидних синусів.
Порушення серцевого ритму.
Гіпертонічний криз.
Гостре порушення мозкового кровообігу.
Психічні порушення.

Відносні протипоказання для ВЕГДС:

Різко виражений кифосколіоз і важкий остеохондроз хребта.
Захворювання, пов’язані з різким збільшенням в розмірах щитовидної залози, дивертикул Ценкера.
Захворювання, що протікають з вираженою серцево-судинної і дихальної недостатністю.
Гострі запальні захворювання глотки, мигдаликів, гортані.
Гемофілія.

Підготовка до дослідження:

Гастроскопія проводиться натщесерце. За 6 – 8 годин перед проведенням дослідження бажано дотримуватися голодного режиму, причому необхідно обмежити як прийом їжі, так і рідини. Цей час необхідний для повної «евакуації» харчових мас зі шлунку і його звільнення. Порожній шлунок значно полегшує роботу лікаря-ендоскопіста по візуалізації та інтерпретації отриманих даних про стан органу. При наявності такої шкідливої звички як куріння – слід утриматися від куріння до початку дослідження.

Перед дослідженням пацієнту, який носить зубні протези, коштовності, контактні лінзи або окуляри, попросять їх зняти.

Для власного комфорту пацієнта – краще перед процедурою спорожнити сечовий міхур.

Метод проведення:

Перед дослідженням пацієнту проводиться місцева анестезія ротоглотки, шляхом зрошення розчином лідокаїну, що викликають оніміння в горлі.

Відеоезофагогастродуоденоскопія (ВЕГДС) – проводитимуться в спеціально обладнаному кабінеті, і виконується лікарем-ендоскопістом, що спеціалізуються на ендоскопії та гастроентерології (гастроентеролог).

Пацієнта кладуть на лівий бік і просять нахилити голову вперед, притуливши підборіддя до грудної клітки. Потім в рот вставляють спеціальний загубник для того, щоб захистити зуби від травмування ендоскопом і сам ендоскоп від прикушення. Після цього кінчик ендоскопа оброблений спеціальним гелем вводять в рот, м’яко натискаючи на язик при послідовному просуванні. Після цього лікар-ендоскопіст, попросить пацієнта зробити ковток або глибокий вдих, для переміщення ендоскопа в стравохід. Лікар-ендоскопіст поступово просуває ендоскоп по просвіту травного тракту, дивлячись на відеомонітор. Камера, що вбудована в ендоскоп, дозволяє робити фотофіксацію для подальшої детальної оцінки. Під час процедури можуть текти сльози і збільшитися слиновиділення. Це нормально. Коли дере в горлі – на очах часто з’являються сльози.

Больові відчуття під час гастроскопії відсутні.
Проведення самого дослідження зазвичай займає 20 – 45 хвилин.

Під час проведення дослідження можливий забір матеріалу на гістологічне дослідження або експрес-тест на визначення Helicobacter pylori (уреазний тест).

Завдяки досконалим приладам, відеогастроскопія є безпечною процедурою і ускладнення трапляються вкрай рідко.

Після проведення процедури:

Після проведення дослідження можливо відчуття грудки в горлі, яке пройде в перебігу 20-30 хвилин.
В результаті використання анестетика відбувається оніміння кореня язика і глотки. У період, до повного зникнення ефектів цього препарату, краще не їсти і не пити.
Протягом 3-4 годин після гастроскопії, через можливе залишкового дії седативних препаратів, краще не сідати за кермо автомобіля.
Бажано не вживати алкоголь протягом 12 – 24 годин після процедури.
Після гастроскопії із взяттям біопсії прийом їжі дозволяється через 30 хвилин, але не рекомендується приймати гарячу їжу та гарячі напої, а також гострі, надмірно солоні страви, пряні соуси і спеції.

Переваги обладнання клініки:

Сучасне японське обладнання, якого немає в державних клініках.
Еластичний зонд, який робить процедуру більш комфортною.
Вивід зображення на екран.

Примітки:

Якщо на діагностику записуються пацієнти з гіпертонією – запис на процедуру тільки на ранковий час. Пацієнту необхідно мати при собі гіпотензивні препарати, щоб відразу після процедури їх прийняти.
Обмеженнями до дослідження можуть стати ГРЗ, грип, тонзиліт, цифри високого артеріального тиску. В цьому випадку призначена дата прийому переноситься і діагностика виконується після нормалізації самопочуття пацієнта.
Дослідження проводиться пацієнтам, які досягли 18 – річного віку.